Pescăruşul. Ultimul Act.

Publicat pe 14.04.2014 la 12:51 Actualizat pe 21.04.2014 la 15:50

La ce spectacol vă invităm? Pescăruşul. Ultimul act. De A.P. Cehov. Cine suntem? INSPIRĂ şi ON Stage, două asociaţii independente de teatru, create şi născute dintr-o dragoste sinceră pentru teatru. Când? La 17 aprilie 2014. Ora 20:30. Unde? La Teatrul Elisabeta, cel mai nou şi mai rafinat teatru independent din Bucureşti.

Date tehnice: La ce spectacol vă invităm? Pescăruşul. Ultimul act. De A.P. Cehov. Cine suntem? INSPIRĂ şi ON Stage, două asociaţii independente de teatru, create şi născute dintr-o dragoste sinceră pentru teatru. Când? La 17 aprilie 2014. Ora 20:30. Unde? La Teatrul Elisabeta, cel mai nou şi mai rafinat teatru independent din Bucureşti.


Ce spune autorul?


"O mulţime de conversaţii despre literatură, puţină acţiune, multă iubire”, mărturisea A.P Cehov despre Pescăruşul.


Ce a creat Carmen Lidia Vidu, regizoarea acestui spectacol?

"Pescăruşul.Ultimul act" este un spectacol vizual în care o lumină se plimba mereu pe scenă şi, într-o stare de nerv şi abandon, ne lasă să vedem frânturi de oameni, de microfoane, cabluri, chitară, masca, scena… Textul spectacolului are la bază al patrulea act al piesei "Pescăruşul" de A.P. Cehov, una dintre cele mai jucate şi iubite piese din lume. Regizoarea Carmen Lidia Vidu realizează un spectacol de teatru-concert, o combinaţie de muzică de operă, muzica post-rock , dans contemporan, teatru. Toate într-o oră de emoţie, de iubire, de poveste. O oră în care vei fugi din cotidian, o oră în care sufletul tău se va simţi liber. O oră în care vei deveni un alt “TU”.


Cine “se” joacă?

O echipă de oameni frumoşi… O echipă care, la acest spectacol, te face să zâmbeşti, să simţi, să vibrezi. Oameni care te atrag, te emoţionează, te captează, te învăluie şi se dezvăluie ca într-un labirint… Ei sunt: Ioana Marchidan şi Istvan Teglas(actori/coregrafi) Cătălina Antal (soprană), Ovidiu Chihaia (muzica live)


Când visele au mai mult de două aripi…

Vă aşteptam la un altfel de spectacol…, altfel decât orice montare a Pescăruşului de până acum… la un spectacol în care o echipă întreagă s-a dedicat preţ de câteva luni, în care s-a pus mult suflet, s-au consumat şi s-au construit multe emoţii.



Bilete: 50 de lei

Bilete se pot procura de la Casa de Bilete a Teatrului Elisabeta şi de aici: http://www.bilete.ro/comanda.asp?eveniment=Pescarusul+Ultimul+Act+PREMIERA+17+Apr+2014


Rezervări: 0727 703 703

În articolul

Pescăruşul. Ultimul Act.

:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp

PARTENERI

Catine.ro
Horoscopul zilei de 24 februarie 2025. Gemenii se gândesc la viitor. Află ce se întâmplă cu zodia ta
observatornews.ro
România, străbătută de cele mai mici temperaturi din ultimii şapte ani. Urmează cea mai geroasă noapte, cu temperaturi de -25 de grade
a1.ro
Cum arăta Raluca Bădulescu înainte să slăbească dramatic. La ce metode a apelat pentru a arăta ca acum
HelloTaste.ro
Pârjoale moldovenești. Una dintre cele mai populare rețete tradiționale
Catine
Cum să îmbunătățești igiena somnului pentru un stil de viață sănătos
useit.ro
Cercetătorii români au făcut o descoperire care poate rescrie istoria Europei. Ce au găsit în Munții Carpați
as.ro
Femeia celebră de 75 de ani care arată ca o adolescentă, criticată dur după ultima apariţie: „Te-am văzut cum arăți în realitate”
MediCOOL
Exerciții care încetinesc procesul de îmbătrânire. Te pot face să pari mai tânăr
Spynews
Primele declarații ale familiei lui Andrei Perneș, după înmormântare! Clipe sfâșietoare pentru sora lui: ”Încă aștept să te mai văd” | FOTO
DeParinti
Vârsta la care copiii sunt cei mai dificili: ce spun studiile și cum poți gestiona această etapă
MediCOOL
Test de infertilitate. Răspunde la 10 întrebări și află dacă ești la risc să nu poți avea copii
HelloTaste
Cheesecake cu sos de afine. Desert cremos, parfumat și irezistibil
x