La ”CulTOUR”, actrița Virginia Rogin a spus care sunt cele mai frumoase 3 lucruri care i s-au întâmplat în 2018

Publicat pe 25.01.2019 la 09:12 Actualizat pe 14.02.2019 la 16:10

Virginia Rogin, alias Doina, din serialul ”Fructul Oprit”, a răspuns celor 61 de întrebări ale emisiunii ”CulTOUR”, prezentată de Cristina Ciobănașu și Vlad Gherman și difuzată la postul Happy Channel, de luni până vineri, de la ora 17.30 (în reluare, de la 23.00).

Virginia Rogin, alias Doina, din serialul ”Fructul Oprit”, a răspuns celor 61 de întrebări ale emisiunii ”CulTOUR”, prezentată de Cristina Ciobănașu și Vlad Gherman și difuzată la postul Happy Channel, de luni până vineri, de la ora 17.30 (în reluare, de la 23.00).

- Cât timp petreceți pe platorile de filmare pentru serialul ”Fructul oprit”?

- Neavând un rol foarte mare în serialul ăsta, petrec suficient timp cât să îmi facă atât de mare plăcere și să mă bucur de tot ce se întâmplă.

- Sunteți o persoană matinală?

- Da. Mie îmi plac mult diminețile. Se zice că, dacă te-ai născut dimineața, funcționezi foarte bine dimineața. Când am de făcut treburi, prefer să le fac dimineața, pentru că, după-amiaza deja sunt prea relaxată.

- Ce faceți primul lucru dimineața, după ce vă dați jos din pat?

- Ce să fac? Mă duc la baie, mai mângâi motanul…

- Care e cel mai frumos lucru care vi s-a întâmplat în 2018?

- În 2018 mi s-a întâmplat acest serial (n.r. ”Fructul oprit”), mi s-a întâmplat că am avut o intervenție chirurgicală reușită, am stat cu fiul meu două luni… mi s-au întâmplat mai multe lucruri frumoase.

Ce îi place să facă în timpul liber, care e serialul ei preferat, ce hobbyuri are, dar și multe alte povești, în clipul alăturat.


Virginia Rogin a urmat cursurile Facultății de Teatru, secția Actorie, din cadrul Institutul de Artă Teatrală și Cinematografică din București, la clasa profesorului Dem Rădulescu. A activat ca actriță la Teatrul Tineretului Piatra Neamț (1977-1981), Teatrul Ion Vasilescu din București (1983-1986) și apoi la Teatrul Odeon (din 1987). A jucat în peste 30 de filme și piese de teatru, printre care, ”Buletin de bucurești”, ”Funeralii fericite”, și serialele ”O grămadă de caramele” și ”Fructul Oprit”.

În articolul

La ”CulTOUR”, actrița Virginia Rogin a spus care sunt cele mai frumoase 3 lucruri care i s-au întâmplat în 2018

:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp

PARTENERI

Catine.ro
Horoscopul zilei de 24 februarie 2025. Gemenii se gândesc la viitor. Află ce se întâmplă cu zodia ta
observatornews.ro
România, străbătută de cele mai mici temperaturi din ultimii şapte ani. Urmează cea mai geroasă noapte, cu temperaturi de -25 de grade
a1.ro
Cum arăta Raluca Bădulescu înainte să slăbească dramatic. La ce metode a apelat pentru a arăta ca acum
HelloTaste.ro
Pârjoale moldovenești. Una dintre cele mai populare rețete tradiționale
Catine
Cum să îmbunătățești igiena somnului pentru un stil de viață sănătos
useit.ro
Cercetătorii români au făcut o descoperire care poate rescrie istoria Europei. Ce au găsit în Munții Carpați
as.ro
Ianis şi Elena Hagi vor fi părinţi! Veste uriaşă în familia „Regelui”, la şapte luni de la nuntă
MediCOOL
Exerciții care încetinesc procesul de îmbătrânire. Te pot face să pari mai tânăr
Spynews
Ți se rupe sufletul! Tatăl lui Andrei Perneș de la Mireasa, în lacrimi! Nu s-a putut desprinde de sicriu / FOTO
DeParinti
Vârsta la care copiii sunt cei mai dificili: ce spun studiile și cum poți gestiona această etapă
MediCOOL
Test de infertilitate. Răspunde la 10 întrebări și află dacă ești la risc să nu poți avea copii
HelloTaste
Cheesecake cu sos de afine. Desert cremos, parfumat și irezistibil
x