Sharapova si Williams, mereu in competitie. Cine iese castigatoare in "meciul" de stil?

Publicat pe 26.06.2013 la 18:14 Actualizat pe 26.06.2013 la 18:18

Laura Robson

Turneul de tenis de la Wimbledon este in plina desfasurare! Ochii tuturor sunt atintiti pe cei mai valorosi jucatori de tenis ai lumii, dar in mod special pe Maria Sharapova si Serena Williams care se vor „duela” pentru salatiera. Cele doua au dat dovada de foarte mult fair-play in afara terenului de tenis, atunci cand au aparut impreuna la Pre-Wimbledon party, pe Kensington Roof Gardens, ambele purtand tinute Burberry.

Sharapova a optat pentru o rochie fara maneci, cu un imprimeu in degrade animal print, pantofi negri simpli si o curea aurie care ii pune in valoare talia, in timp ce Serena a ales o rochie simpla alba, cu o dunga neagra pe verticala, clutch din piele turcoaz si sandale animal print, apartinand brand-ului britanic.

In ultimele zile, Sharapova si Williams au schimbat replici dure referitoare la competitia dintre ele pe terenul de tenis, dar si la viata personala. In cele din urma, fetele si-au cerut reciproc scuze prin declaratii care au aparut in presa. Sharapova a mai declarat ca ea a venit la Wimbledon pentru a castiga competitia, nu pentru a-si face prietene!

Iubitorii tenisului au mari sperante si de la Laura Robson, cea care a castigat Wimbledon-ul pentru juniori, la numai 14 ani. Numarul 1 in Marea Britanie, Laura a fost foarte apreciata pentru tinuta aleasa la party-ul de dinaintea inceperii turneului. Ea a purtat o rochie din dantela verde, tot Burberry Prorsum, primavara-vara 2014. Laura a accesorizat tinuta cu un clutch violet si pantofi negri.

În articolul

Sharapova si Williams, mereu in competitie. Cine iese castigatoare in "meciul" de stil?

:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp

PARTENERI

Catine.ro
Horoscopul zilei de 27 septembrie 2023. Peștii scriu un nou capitol. Află ce se întâmplă cu zodia ta
observatornews.ro
"Preiau firme cu datorii". Schema prin care escrocii se îmbogăţesc şi sunt aproape imposibil de prins
a1.ro
Cine sunt concurenții din echipa lui chef Florin Dumitrescu în sezonul 12. Ei au primit tunica magenta, aka “Culoarea Regală”
HelloTaste.ro
Clătite din piure de cartofi, umplute cu brânzeturi și roșii cherry
Catine
Horoscopul lunii octombrie 2023. Nativii vor regăsi echilibrul interior
useit.ro
Ce știe Google despre tine. Listele ascunse din telefonul tău care îți pot dezvălui ce date personale deține gigantul tech
as.ro
Unica fiică a lui Leonard Doroftei, transformare radicală. Tânăra întoarce toate privirile
MediCOOL
Eritritolul: ce este, beneficii și efecte adverse
Spynews
Burse de merit 2023-2024. Până la ce dată pot fi depuse listele cu elevii care vor beneficia de acești bani
DeParinti
De ce este important spălatul pe mâini: când, cum și cu ce să te speli
MediCOOL
Ce se întâmplă dacă mănânci zilnic batoane proteice. Cât de benefice pot fi acestea pentru sănătate
HelloTaste
Pastrama de vită sau carnea sărată de vită. Care sunt diferențele
x